Zdrowie bez ograniczeń

Jak nie chorować i bić rekordy długowieczności

lek. med. Grażyna Kuczek​

Zdrowie bez ograniczeń to niezwykle inspirujący i bardzo praktyczny poradnik napisany w oparciu o najnowsze badania naukowe z zakresu medycyny stylu życia, profilaktyki oraz terapii chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, miażdżyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie i inne. Książka jest bogata w praktyczne rady ułatwiające zastosowanie przedstawionych zasad przez każdego. Pokazuje, jak żyją i co jedzą rekordziści długowieczności. Przedstawia ogólnoświatowy Program Odnowy Zdrowotnej NEWSTART, który pomógł setkom tysięcy ludzi na całym świecie. Co niezwykle cenne, książka zawiera jadłospis wraz z przepisami skomponowanymi w oparciu o pełnowartościowe produkty,  przygotowany zgodnie z zaleceniami najnowszej piramidy żywieniowej opracowanej przez naukowców z Katedry Żywienia Człowieka Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii. Książka pokazuje też, jak bezpiecznie przeprowadzić post zdrowotny. Potwierdzeniem wartości i skuteczności opisanych w publikacji zasad są historie osób, które doświadczyły poprawy zdrowia, o jakiej nawet nie marzyły. 

39,90 zł + 12 zł wysyłka

Oprawa miękka ze skrzydełkami
252 s., 16 x 21,5 cm

Wzmocnij swoje zdrowie i siły witalne
poprzez zastosowanie najlepszych strategii zdrowego stylu życia.
Podpowiadają je najzdrowsi i najdłużej żyjący ludzie na ziemi.

Program Odnowy Zdrowotnej NEWSTART Prosperity

Poznasz kompleksowe porady dotyczące zdrowego stylu życia zebrane w formie ośmiu zasad zdrowia, które zastosowane pomagają skutecznie zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, a także wspierać ich leczenie. Wszystkie porady zostały opracowane w oparciu o najnowsze badania naukowe i praktyczne doświadczenia kliniczne.

Prawdziwe historie powrotu do zdrowia

Poznasz inspirujące historie powrotu do zdrowia osób, które nie były zadowolone z dotychczasowych sposobów leczenia i werdyktu, że muszą stosować leki do końca życia. Podjęły wyzwanie wypracowania zdrowego stylu życia i doświadczyły poprawy zdrowia, której się nawet nie spodziewały.

7-dniowy jadłospis z przepisami i 3-dniowy post zdrowotny

Poznasz wzorcowy jadłospis odżywiania pełnowartościowego na siedem dni i dostaniesz wszystkie przepisy, aby go sprawnie przygotować. Poznasz zalety postu zdrowotnego i nauczysz się go bezpiecznie przeprowadzić. Otrzymasz jadłospis postu warzywno-owocowego i postu sokowego.

Piramida żywieniowa
zdrowych i długowiecznych

Poznasz wszystkie piętra najnowszej piramidy żywieniowej wybudowanej na podstawie kilkudziesięcioletnich badań naukowców ze Szkoły Zdrowie Publicznego Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii, którzy zajmują się badaniem ludzi najzdrowszych i najdłużej żyjących na świecie.

Opinie o książce

Wypowiedzi ekspertów
5/5
To niezwykle inspirująca książka napisana w oparciu o najnowsze badania naukowe w dziedzinie medycyny stylu życia, profilaktyki oraz leczenia chorób cywilizacyjnych. Wartość tej publikacji jest szczególnie duża z uwagi na doświadczenia ludzi, którzy poprzez wypracowanie zdrowego stylu życia doświadczyli znaczącej poprawy zdrowia, a nawet wyzdrowienia. Wszystkie kraje, które zainwestowały w działania promocyjne poprzez aktywną edukację zdrowotną, dziś mają zdrowsze społeczeństwo. Zachęcam każdego, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia, do lektury tej jakże cennej książki.
dr n. med. Anna Polok
Dyrektor Instytutu Promocji Zdrowia WSTH w Podkowie Leśnej, specjalista zdrowia publicznego
5/5
Żyjemy obecnie w dobie odkryć genetycznych, badań nad komórkami macierzystymi, chirurgii laparoskopowej i przeszczepiania narządów. Jednak wybory dotyczące stylu naszego życia wciąż mają największy wpływ na zdrowie i długość naszego życia. Dr Grażyna Kuczek w bardzo umiejętny i elokwentny sposób połączyła wiedzę teoretyczną, opartą na badaniach naukowych, z konkretnymi przykładami swoich pacjentów, którzy poprzez wypracowanie zdrowego stylu życia odzyskali zdrowie i witalność. Wielce polecam tę pozycję każdemu, kto jest zainteresowany zarówno zachowaniem, jak też odzyskaniem swojego zdrowia.
dr Roman Pawlak
Profesor nauk o żywieniu na ECU w Stanach Zjednoczonych, autor licznych publikacji naukowych z zakresu żywienia człowieka i zdrowego stylu życia
5/5
Nadszedł czas, aby uświadomić sobie, że zdrowie w dużej mierze spoczywa w naszych rękach. Czytając tę pozycję, dowiadujemy się, w jaki sposób możemy wpłynąć na nasze geny, zapobiegać nowotworom, chorobom serca i innym schorzeniom, co zrobić, jeśli wydaje się, że zdrowie dawno minęło? Dzięki dobrze dobranym składnikom i zawartości aktywnych biologicznie fitozwiązków są one nie tylko pokarmem, ale także lekarstwem – lekarstwem, które jest w zasięgu ręki każdego z nas, pod warunkiem, że z niego skorzystamy. Gorąco zachęcam do lektury i jej praktycznego zastosowania.
dr hab. Jerzy Gubernator
Kierownik Zakładu Lipidów i Liposomów Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert w zakresie profilaktyki onkologicznej

„Ciesz się stylem życia i odżywiania, którym ja się cieszę każdego dnia,
aby zachować zdrowie i sprawność na długie lata!”

lek. med. Grażyna Kuczek
International Prosperity Coach

O mnie

Jestem lekarzem medycyny – ukończyłam Akademię Medyczną w Poznaniu, a po stażu podyplomowym w Polsce, odbyłam szereg szkoleń z zakresu medycyny prewencyjnej, zdrowego stylu życia i terapii żywieniem w Stanach Zjednoczonych; jestem koordynatorem i lekarzem prowadzącym w Polsce ogólnoświatowy Program Odnowy Zdrowotnej NEWSTART; jestem prelegentką i konsultantką medycyny naturalnej i zapobiegawczej; prowadzę własną praktykę lekarską, a także pracuję jako wykładowca w Instytucie Promocji Zdrowia WSTH; jestem certyfikowanym International Prosperity Coachem i trenerem rozwoju osobistego; ukończyłam World Class Speaker Academy z tytułem World Class Speaker z wyróżnieniem; wygłosiłam wiele wykładów w Polsce, Australii i USA, występowałam na jednym z najbardziej prestiżowych eventów dla kobiet w Polsce „Queens of Life”, na największych Targach Sportowych w Polsce „Go Active Show” oraz na innych ważnych wydarzeniach rozwojowych m. in. na Ogólnopolskich Targach Rozwoju oraz II Warminsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości; jestem redaktor naczelną pisma poświęconego inspiracjom zdrowotnym pt.: „Zdrowie z wyboru” i autorką wielu artykułów oraz innych książek, takich jak: „ABC zdrowego stylu życia”, „Zdrowie bez ograniczeń”, „Kuchnia w trosce o twoje zdrowie” oraz z autorami amerykańskimi dr. Hansem Diehl’em i dr Aileen Ludington: „Zdrowie z wyboru”, „Sposób na nadwagę” i „Zdrowie Twój wybór”; prywatnie kocham życie poza miastem i dalekie podróże; jestem szczęśliwą żoną i matką.

Nasza strona korzysta z plików cookie, kontynuując korzystanie z niej zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji tutaj.